Sufity podwieszane
Mogłoby się wydawać, że to rozwiązanie pełni wyłącznie funkcję estetyczną, dodając elegancji każdej aranżacji wnętrz. W rzeczywistości jednak może przyczynić się do zmniejszenia rachunków – o ile konstrukcja będzie wykonana w odpowiedni sposób – oraz do poprawienia akustyki. Sufity podwieszane (w salonie, sypialni czy innym pomieszczeniu), bo o nich właśnie mowa, to nowoczesna zabudowa prosta lub wielopoziomowa. Nasi specjaliści wykonają ją dla Ciebie szybko i z dbałością o najmniejszy szczegół.
Czym dokładnie są sufity podwieszane?
To konstrukcja umiejscowiona poniżej stropu, najczęściej stosowana w salonach. Stworzona jest zazwyczaj z płyt kartonowo-gipsowych oraz aluminiowych profili. Jednak obecnie istnieją również inne rodzaje nowoczesnych sufitów podwieszanych, np. drewniane, metalowe, mineralne, a nawet... foliowe. Ten ostatni typ zabudowy wykonuje się z użyciem foli i napinaczy, dzięki czemu charakteryzuje się wyjątkową gładkością i idealną powierzchnią.
Wszystkie z wymienionych sufitów podwieszanych mogą być wyposażone w oświetlenie, chociażby ledowe lub halogenowe. Dzięki temu w bardzo prosty i szybki sposób można uzyskać estetyczny i nowoczesny efekt dekoracyjny w salonie, sypialni czy na korytarzu.
Wady i zalety sufitów podwieszanych
Niestety nowoczesne, podwieszane sufity nie sprawdzą się w każdym przypadku. Przeszkodą w stworzeniu takiej konstrukcji może być delikatny strop, który nie utrzyma ciężaru płyt oraz możliwego, dodatkowego ocieplenia. Niektóre pomieszczenia są bardziej problematyczne niż salon czy sypialnia ze względu na dużą wilgotność. Zabudowa tego typu w łazience lub kuchni będzie wymagała użycia innych materiałów, o większej odporności i wytrzymałości.
Oczywistym plusem tego rozwiązania jest poprawa estetyki pomieszczenia. Odpowiednio skonstruowane, nowoczesne sufity podwieszane w salonie czy innym pomieszczeniu potrafią całkowicie odmienić aranżację, chociażby dzięki oświetleniu. Mogą również bez problemu zakryć mankamenty takie jak pęknięcia, nierówności czy niektóre instalacje. Dodatkowo, dzięki swojej budowie, wpływają korzystanie na akustykę oraz (o ile pomiędzy stropem a zabudową zostanie użyty materiał ociepleniowy) wydajność grzewczą.